Eritellimusmööbel ja puitmööbli restaureerimine

5 Levinumat Viga Mööbli Restaureerimisel ja Kuidas Neid Vältida

5 Levinumat Viga Mööbli Restaureerimisel ja Kuidas Neid Vältida

Mööbli restaureerimine on tõeliselt rahuldustpakkuv tegevus, mis võimaldab anda vanadele esemetele uue elu. Kuid protsess ei ole alati lihtne – väikesed vead võivad tõsiselt kahjustada nii mööblieseme ilu kui ka funktsionaalsust. Siin on viis levinumat viga, mida restaureerimisel tehakse, ja soovitused nende ärahoidmiseks.

1. Eeltöö Kõrvalejätmine

Viga: Restaureerimist alustatakse ilma piisava ettevalmistuseta, näiteks ei puhastata pinda mustusest, tolmust või vanast viimistlusest.

Lahendus: Alusta alati põhjaliku puhastusega. Kasuta leebet puhastusvahendit, et eemaldada mustus ja rasv. Kui puitpind on kaetud vana lakiga, kasuta viimistluse eemaldamiseks sobivat eemaldusvahendit või lihvimismasinaid. Hea ettevalmistus tagab, et uus viimistlus nakkuv paremini ja tulemus on ilusam.

2. Vale Viimistlusvahendi Valik

Viga: Ei arvestata algse materjali ega soovitud lõpptulemusega, mistõttu kasutatakse sobimatut viimistlusvahendit.

Lahendus: Uuri, milline viimistlus oli algselt kasutatud, ja vali vahendid vastavalt. Kui eesmärk on taastada originaalilähedane välimus, väldi modernseid, tugevalt kemikaalipõhiseid vahendeid. Looduslikud õlid, vahad või traditsioonilised lakid sobivad ajaloolise mööbli taastamiseks paremini.

3. Kiirustamine Lihvimisel

Viga: Lihvimine tehakse liiga pealiskaudselt või liiga agressiivselt, kahjustades puitpinda.

Lahendus: Lihvimine on protsess, mis nõuab kannatlikkust. Alusta karedama liivapaberiga ja liigu järk-järgult peenema tera poole. Ole eriti ettevaatlik kaunistuste ja servade läheduses, et mitte eemaldada liigselt materjali. Korralikult lihvitud pind on sile, ilma kriimustuste ja ebatasasusteta.

4. Liiga Palju Liimi

Viga: Kokkuliimimisel kasutatakse liiga palju liimi, mis jääb kuivades nähtavale ja rikkub esteetika.

Lahendus: Kasuta liimi mõõdukalt ja eemalda liigne liim kohe, kui see puitpinnale jõuab. Kasuta niisket lappi või pehmet harja, et puhastada üllijäägid enne, kui need kuivavad.

5. Sobimatud Töövahendid

Viga: Kasutatakse vale tööriista, mis kahjustab mööblieseme originaalset struktuuri või kaunistusi.

Lahendus: Investeeri kvaliteetsetesse tööriistadesse, mis sobivad konkreetse restaureerimistöö jaoks. Näiteks kaunistuste puhastamiseks vali pehmed harjad ja käsitsi lihvimiseks peened lihvpaberid. Kui oled algaja, konsulteeri spetsialistiga, et vältida valede võtete kasutamist.


Restaureerimine võib alguses tunduda keeruline, kuid kõik õnnestub, kui pöörad tähelepanu detailidele ja väldid levinud vigu. Kui vajad juhendamist või soovid oma mööblieseme asjatundjate kätte usaldada, võta ühendust Puidumajaga. Oleme alati valmis aitama, et sinu mööbel saaks tagasi oma endise hiilguse.



Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga